Naše děti toho o nás vědí nejvíc. Nová kampaň FLEXI je velkou show malých herců

Naše děti toho o nás vědí nejvíc. Nová kampaň FLEXI je velkou show malých herců

9.5.2022  Robert Marek   2 minuty čtení

Značka FLEXI od Kooperativy potřebovala nový komunikační koncept. Proto jsme společně s klientem a výzkumnou agenturou začali hledat silné sdělení, které by vtipně poukázalo na nevhodné a nezdravé návyky Čechů. A nakonec jsme ho našli doma – u svých dětí. Ty totiž zrcadlí nás, dospělé, dokonale. 

Natáčení s dětmi je jedna z nejsložitějších reklamních disciplín. Malí herci jsou totiž velmi spontánní a často si hrají po svém. Museli jsme tedy nejdřív najít někoho, kdo s nimi zvládne pracovat v klidu a s citem. A zkušená režisérka Jasmina Blaževič pro nás byla jedinou správnou volbou.  

Děti zrcadlí naše chování, aniž bychom si to uvědomovali 

Chystali jsme dva spoty – jeden s holčičkou a druhý s klukem. Holčička, která si doma hraje v dětské kuchyňce, zatímco vaří nezdravé jídlo, nakonec nečekaně donutí tátu polknout na prázdno. Chleba s bůčkem mu zůstane v ruce. To, jak malá herečka házela mrkev přes rameno a kabonila se nad špenátem, způsobovalo, že celý štáb vybuchoval smíchy a kameraman měl co dělat, aby mu kamera nespadla na zem. 

Po holčičce nastoupil na plac kluk, který napodoboval tátu při řízení auta. Jeho hlášky, které jako by ho samo sebou napadaly, si nezadaly s těmi, které měl napsané ve scénáři. Když vysvětloval plyšovému medvědovi, že za všechno může on nebo když běhal sem a tam pro zapomenutý řidičák, získal si sympatie všech na place. Kampaň se tak nesla přesně v duchu klientského zadání.  

„Nechtěli jsme, aby kampaň působila mentorsky, snažili jsme se ji proto co nejvíce odlehčit. Věřím, že se nám to ve spolupráci s agenturou, produkcí i režisérkou podařilo a že přinese očekávané obchodní výsledky.“ Jindřich Skrip, marketingový ředitel Kooperativy

Až přijdete dneska z práce domů, zkuste se schválně podívat, na co si hrají vaše děti. Jestli třeba nenapodobují některý z vašich neduhů. Bude se nám to hodit na pokračování téhle kampaně. Za Boomerang na ní zrcadlili chování dospělých Robert Marek, Jindřich Novák, Helena Case a Pavel Sobek.  


Naše děti toho o nás vědí nejvíc. Nová kampaň FLEXI je velkou show malých herců
Robert Marek
Projekťák s rozvrhem. Na nic nezapomene, nic neodloží.
Zaujal vás tento článek?

Máme v zásobě i další

Tak zase příště

Napiš nám.

Toto pole ponechte prázdné
max. 16 MB
Vyplňte prosím všechna pole formuláře.
Děkujeme, Váš vzkaz byl odeslán a odpovíme co nejdříve.